Skip to main content
The most complete NT2 webshop
Free shipping within the Netherlands above € 20,-
Worldwide shipping
Veilig winkelen met Thuiswinkelwaarborg
Logo
Sign in
Customer service
  • Support
  • Order
  • Returns
  • Teacher service
  • Contact
Shopping cart
Shopping cart
Discount
-
Shipping Costs
Free
Total price
€ 0,00
To cart
Free shipping within the Netherlands above € 20
en
    Nederlands
    English
Shop School Docent
  • Learning Dutch
    Terug naar hoofdmenu
    Adults
    See allLINKDigLin+NT2 op maatDelftse methodeNederlands-serieKlasNLStart.nlTaaltalent
    Youth
    See allDigLin+Hotel HalloPlein 16DISKSterrenreeksKIK
    Component skills
    See allGrammarReadingListenWritingSpeakingVocabularyJargonMathematics
    Alphabetize
    See allDigLin+SterrenreeksAlfaschriftGoedgeletterd
    NT1
    See allLanguage - reading - writingDigital literacyMathematicsWell-being and work
    Exams
    Terug naar hoofdmenu
    Inburgeringsexamen buitenland (A1)
    Naar Nederland
    Inburgeringsexamen (A2)
    See allLanguage (A2)KNMMAP/ONAPortfolio
    Staatsexamen NT2 (B1)
    See allLanguage (B1)KNMMAP/ONAPortfolio
    Staatsexamen NT2 (B2)
    See allLanguage (B2)KNMMAP/ONAPortfolio
    Docentmateriaal
    Terug naar hoofdmenu
    Docentmateriaal
    See allDidacticsTeaching methodsSubscriptionsTeacher applications
    Inspiratie
    CoursesArticlesWebinarsNT2 Community
    Tests
    Terug naar hoofdmenu
    Volwassenen
    NiveautoetsenVocabulary testsNT2 Oefening
    Jeugd
    Leerlingvolgsysteem (LVS)
Summerschool Vrijheid bij ISVW
Back
August 05, 2024

Summerschool Vrijheid bij ISVW

Met Tinneke Beeckman en Alexander Roose
De Internationale School voor Wijsbegeerte (ISVW) organiseert van maandag 5 augustus t/m vrijdag 9 augustus een summerschool over vrijheid. Tinneke Beeckman en Alexander Roose bespreken in deze cursus zes denkers en hun vrijheidsbegrip: Machiavelli, De La Boétie, Spinoza, Montesquieu, de Gouges, en Wollstonecraft.
Summerschool Vrijheid bij ISVW

Inhoud van de summerschool

Beeckman en Roose bespreken in de vroegmoderne tijd Machiavelli, die in zijn Discorsi niet de cynische machtsdenker is waar men hem vaak voor aanziet, De La Boétie, die onvrije machtsstructuren analyseert, en Spinoza, die in zijn Ethica een persoonlijke weg naar vrijheid ontwikkelt in zijn politieke werken pleit voor vrijheid van denken. De Verlichting en de Franse Revolutie inspireerden Montesquieu, die beschrijft hoe de Franse vorst en de Paus hun onderdanen besturen en daarmee ingaan tegen de vrijheid van elk individu om vorm te geven aan het eigen leven, de Gouges, die de onderdrukking van vrouwen en tot slaaf gemaakten aan de kaak stelt en Wollstonecraft, die in haar Vindication of the Rights of Woman in discussie gaat met conservatieve denkers, zoals Edmund Burke. Aan de hand van deze denkers ontdek je hoe ons hedendaagse vrijheidsideaal tot stand is gekomen, en welke politieke uitdagingen hiermee gepaard gaan. 

 

Leerdoelen

Tijdens onze filosofiecursussen doe je kennis op over filosofen en hun ideeën. Je leert je eigen ideeën en standpunten toetsen, scherpen en verdiepen door met de docent en anderen in gesprek te gaan. Daarnaast oefen je communicatieve vaardigheden zoals: aandachtig luisteren, je eigen gedachten bondig onder woorden brengen, en betekenisvolle vragen stellen.

 

Praktische informatie

Data: maandag 5 t/m vrijdag 9 augustus 2024 

Aanvang: maandag om 10.30 uur, einde vrijdag om 12.30 uur met afsluitende lunch

Locatie: Internationale School voor Wijsbegeerte, Dodeweg 8, 3832 RD Leusden

 

Kosten

Arrangement 1: € 917,70 (inclusief 4 x diner met wijn, 5 x lunch en koffie/thee)

Arrangement 2: € 1145,50 (arrangement 1 + standaardkamer en ontbijt)

Arrangement 3: € 1.185,50 (arrangement 1 + pluskamer en ontbijt)

Arrangement 4: € 1.215,50 (arrangement 1 + comfortkamer en ontbijt)

 

Docenten

Tinneke Beeckman publiceerde Door Spinoza’s lens (2012), Macht en Onmacht. Een verkenning van de hedendaagse aanslag op de Verlichting (2015) en Machiavelli’s lef. Levensfilosofie voor de vrije mens (2020). Haar laatste boek is Ken jezelf. Een openhartige filosofie (2023). Alexander Roose was Director of Studies en fellow in Clare College (Cambridge). Hij doceert Franse literatuur en cultuurgeschiedenis aan de Ugent. Hij publiceerde La Curiosité de Montaigne (Paris, 2015) en De vrolijke wijsheid. Zoeken, denken en leven met Michel de Montaigne (Antwerpen, 2016).

Aanmelden
Logo Boom uitgevers
© 2025 Koninklijke Boom uitgevers

Customer service

Support
Order
Returns
Teacher service
Contact

About Boom NT2

About us
Partners
Customized advice
Free shipping within NL above € 20
Shopping secure with Thuiswinkelwaarborg
Terms and Conditions (for consumers)Terms and Conditions (for businesses)Promotional termsCookiesDisclaimerPrivacy policy
Logo Thuiswinkel waarborg