Skip to main content
The most complete NT2 webshop
Free shipping within the Netherlands above € 20,-
Worldwide shipping
Veilig winkelen met Thuiswinkelwaarborg
Logo
Sign in
Customer service
  • Support
  • Order
  • Returns
  • Teacher service
  • Contact
Shopping cart
Shopping cart
Discount
-
Shipping Costs
Free
Total price
€ 0,00
To cart
Free shipping within the Netherlands above € 20
en
    Nederlands
    English
Shop School Docent
  • Learning Dutch
    Terug naar hoofdmenu
    Adults
    See allLINKDigLin+NT2 op maatDelftse methodeNederlands-serieKlasNLStart.nlTaaltalent
    Youth
    See allDigLin+Hotel HalloPlein 16DISKSterrenreeksKIK
    Component skills
    See allGrammarReadingListenWritingSpeakingVocabularyJargonMathematics
    Alphabetize
    See allDigLin+SterrenreeksAlfaschriftGoedgeletterd
    NT1
    See allLanguage - reading - writingDigital literacyMathematicsWell-being and work
    Exams
    Terug naar hoofdmenu
    Inburgeringsexamen buitenland (A1)
    Naar Nederland
    Inburgeringsexamen (A2)
    See allLanguage (A2)KNMMAP/ONAPortfolio
    Staatsexamen NT2 (B1)
    See allLanguage (B1)KNMMAP/ONAPortfolio
    Staatsexamen NT2 (B2)
    See allLanguage (B2)KNMMAP/ONAPortfolio
    Docentmateriaal
    Terug naar hoofdmenu
    Docentmateriaal
    See allDidacticsTeaching methodsSubscriptionsTeacher applications
    Inspiratie
    CoursesArticlesWebinarsNT2 Community
    Tests
    Terug naar hoofdmenu
    Volwassenen
    NiveautoetsenVocabulary testsNT2 Oefening
    Jeugd
    Leerlingvolgsysteem (LVS)
Verschenen: ACT in balans
Back
Nieuws

Verschenen: ACT in balans

 Redactie
  June 16, 2021
  Reading time:
  1143x read
‘Gelukkig zijn is een keuze’, hoor je vaak. Echter is dit lang niet voor iedereen vanzelfsprekend. Wat als twijfel en paniek steeds toeslaan bij belangrijke keuzes? Wat als je lichaam niet meewerkt of je relaties stuklopen? Hoe ga je om met imperfecties, in een wereld waarin alles maakbaar lijkt? Voor iedereen die hiermee worstelt, schreven Denise Matthijssen en Els de Rooij het praktische zelfhulpboek 'ACT in balans'. Met hun methode helpen ze lezers in zeven stappen op weg naar meer balans en energie.

Te veel ballen hooghouden

De schijnbare maakbaarheid van onze wereld, zorgt ervoor dat we energie blijven steken in onszelf verbeteren, vanuit hoge verwachtingen van anderen én onszelf. Hierdoor staat de boog vaak gespannen en raken we uit balans. We houden te veel ballen hoog en verliezen onszelf in hard werken of perfectie, raken oververmoeid of gespannen. Denise Matthijssen en Els de Rooij ontwikkelden daarom ‘ACT in balans’, een methode die je leert omgaan met stressvolle situaties, gebaseerd op de Acceptance and Commitment Therapy.

 

“In deze tijd en maatschappij is het gemakkelijk om de balans te verliezen, tussen werk en privé, tussen inspanning en ontspanning, tussen zorgen voor anderen en zorgen voor jezelf. We staan onder druk door wat er van ons verwacht wordt en door wat we van onszelf verwachten. Sociale media dragen eraan bij dat we het ideaalbeeld waar we aan denken te moeten voldoen opzwepen tot onhaalbare hoogten. Presteren, targets halen, efficiënt werken, op alle fronten kan het beter en meer. Tot het niet meer gaat, tot het niet meer wil.”

- uit het voorwoord van Jacqueline A-tjak

 

Doe wat werkt voor jou!

ACT in balans leert je om te aandacht voor perfectie los te laten en te doen wat werkt voor jou. Je leert te focussen op wat voor jou waardevol en zinvol is. Je leert omgaan met de gedachten en gevoelens die onvermijdelijk zijn en om tegelijkertijd te kiezen voor activiteiten die bij jou passen en waar je energie van krijgt. Zó krijg je je balans weer terug. Het boek is opgebouwd uit zeven stappen die je helpen om weer ‘psychologisch flexibel’ te worden. Het begint bij weten waar je uit balans bent (stap 1), vervolgens gaat het om het vinden van de oorzaak (stap 2), het kennen van je waarden, zodat je betere keuzes kunt maken (stap 3), het veranderen van je gewoonten (stap 4), je aandacht erbij houden (stap 5) en tot slot het losmaken van je gedachten en de acceptatie van gevoelens (stap 6 en 7). Deze stappen worden in het boek in afzonderlijke hoofdstukken uitgewerkt.

Voor wie is ACT in balans?
New

Voor wie is ACT in balans?

ACT in balans is een programma voor persoonlijke ontwikkeling. Het is gebaseerd op de acceptance and commitment therapy. De methode helpt mensen te focussen op datgene wat ze kunnen veranderen: hun eigen gedrag. Met dit praktische boek vol tips en oefeningen leer je in zeven stappen meer balans in je leven te creëren, energie te steken in wat je écht belangrijk vindt, en je energie niet te laten wegvloeien met activiteiten die niet passen bij hoe jij wilt zijn. Dit boek is geschikt voor iedereen die op zoek is naar meer balans, energie en hulp bij het maken van keuzen.

Read more about

Nieuws
Logo Boom uitgevers
© 2025 Koninklijke Boom uitgevers

Customer service

Support
Order
Returns
Teacher service
Contact

About Boom NT2

About us
Partners
Customized advice
Free shipping within NL above € 20
Shopping secure with Thuiswinkelwaarborg
Terms and Conditions (for consumers)Terms and Conditions (for businesses)Promotional termsCookiesDisclaimerPrivacy policy
Logo Thuiswinkel waarborg